Адже він стає елементом інструменту просування компанії. Компанії все частіше звертаються до створення маскота, щоб виділитися серед конкурентів. Образ персонажа може допомогти аудиторії ідентифікувати бренд на підсвідомому рівні. Чудовим прикладом є “Містер Пропер” — маскот бренду побутової хімії, котрий втілює чистоту, силу та експертність у сфері прибирання.
Дивіться всі етери спільного проєкту від Дія.Бізнес та OMG agency. Поширюйте іграшки, футболки, чашки та інший мерч з вашим талісманом. Зробіть його частиною повсякденного життя споживачів.
Замовте маркетингову стратегію, що допоможе досягти ваших бізнес-цілей. Ми почали роботу над проєктом, коли продукт перебував на етапі розробки. Тож зусилля нашої команди були спрямовані на підготовку до успішного релізу. Але маскот повністю окуповує вкладені кошти, робить бренд живим і особливим. Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Роль Маскотів У Маркетингу Та Брендингу
Маскоти можуть бути як вигаданими істотами, так і антропоморфними тваринами, об’єктами або людьми, що уособлюють ідеї, цінності або продукти компанії. Вони стають своєрідними амбасадорами бренду, які передають його настрій, стиль і посилання аудиторії за допомогою дизайну, поведінки або символіки. Вони стають символами впізнаваності, створюючи унікальні образи, які допомагають підвищувати лояльність споживачів і збільшувати продажі.
- Таким чином, маскот – це більше, ніж графічний персонаж.
- На жаль, більшість сервісів озвучування заточені на обробку англійської мови.
- Такі маскоти часто асоціюються з великими міжнародними подіями, такими як Олімпійські ігри чи Світовий Кубок з футболу.
- Тому дизайнеру довелося шукати способи відтворити анімацію з нуля.
Сову як маскот люблять використовувати навчальні маскот це заклади — школи та університети. Роман Горбачов, генеральний директор «Логомашини», розповів, коли компанії потрібен маскот і як його розробити. Поэтому для проекта мы разработали более подходящего персонажа — домового. Впровадження маскота в комунікацію бренду може значно підсилити маркетингові ефекти, підвищити рівень емоційного зв’язку з клієнтом і навіть збільшити конверсію. Маскоти працюють краще, ніж сухі інструкції чи стандартні рекламні тексти, адже вони здатні викликати емоції. У епоху візуального контенту та емоційного маркетингу люди швидше запам’ятовують персонажа, ніж назву чи логотип.
Навіщо Маскоти Компаніям
Деякі любителі аніме вважають маскотом Вікіпедії Вікіпе-тан, однак вона не є офіційним символом усього Вікіпроєкту, а лише тієї його частини, що присвячена аніме та манзі. У цьому кейсі описана лише невелика частина нашої співпраці з цим проєктом. У нас є ще багато інсайтів, якими ми хочемо поділитися з вами в майбутньому. Щоб не пропустити цікаві новини маркетингу, запрошуємо вас підписатися на наші соцмережі та email-розсилку.
Розробити маскоту та використовувати у комунікації з аудиторією може будь-яка компанія. Особливо добре маскот справляється із завданням залучення молодої аудиторії та підвищення лояльності. Навіть «серйозні» бренди можуть використати графічного персонажа — його жарти та неформальна комунікація не суперечитимуть профілю компанії. Герой вписується в цю концепцію, адже він сам ділиться історіями. Приміром, персонаж бренду Flint, потішний хлібчик, розповідає, як забивати на все, що завгодно, відзначає з підписниками Геловін, грає в ігри. Разом з аудиторією він проживає життя і показує, як гармонічно в ньому існує бренд.
Приведу несколько примеров брендов с яркими персонажами. Детальніше про те, хто вони, навіщо потрібні та як створити маскот — розповідаю далі. Весь процесс разработки фирменного талисмана можно разделить на несколько простых этапов. Далее я перечислю наиболее популярные примеры маскотов в коммерческой сфере. Якщо ви думаєте, що маскоти — це щось вторинне, згадайте про бренди, які стали іконами саме завдяки своїм персонажам. Просування бренду в мережі з використанням маскотів зараз виходить за межі емейл-розсилок, їх додають у різні канали комунікації.
Тому 60% маркетологів вважають їх ключовим елементом у створенні унікального контенту. Для серйозних компаній, які хочуть підкреслити свій професійний підхід, маскоти недоречні. Це, зокрема, юридичні фірми, фінансові установи, консалтингові організації.
Через персонажа компанія може висловити свою позицію з важливих соціальних питань, серед яких екологія, соціальна справедливість та мир у всьому світі. Він може розповісти про те, як бренд дбає про навколишнє середовище, підтримує різні ініціативи і прагне до створення більш толерантного суспільства. Участь персонажа у різних акціях, подіях робить бренд більш людяним та стурбованим щодо актуальних для цільової аудиторії проблем, і така поведінка викликає довіру у споживачів.
Це означає, що жодних вихідних файлів для подальшого користування не було. Тому дизайнеру довелося шукати способи відтворити анімацію з нуля. Найпоширенішою та найстарішою сферою використання маскотів є спорт. Кожен уболівальник знає яскравих маскотів футбольних, баскетбольних та хокейних команд. Вони підтримують дух команди, взаємодіють з глядачами під час матчів, створюють шоу та емоційне забарвлення заходів. Наприклад, маскот FC Barcelona — величезний антропоморфний лев, який символізує силу і завзятість команди.